نت بتن بتن و مصالح بتن بتن سبک مجموعه ساختمانی نوین(بلوک سبک)
  • بتن و مصالح بتن :: بتن سبک
  • مجموعه ساختمانی نوین(بلوک سبک)
   مجموعه ساختمانی نوین(بلوک سبک)
   تولیدات مجموعه ساختمانی نوین n.c

   •بتن گازی – AAC یا هبلکس :
   هبلکس نام تجاری است که برای بتن هوادار اتوکلاوی (Autoclaved Aerated Concrete – AAC) تولید شده در اروپا قرارداده اند که همان بتن سبک، بتن گازی سبک یا متخلخل می‌باشد و در سال ۱۹۲۴ میلادی توسط یک مهندس آرشیتکت سوئدی اختراع و به جامعه مهندسی معرفی گردید.این محصول امتیازات ویژه ای نیز نسبت به دیگر مصالح دارد از جمله این که عایق مناسب حرارتی و صدا می‌باشد، در برابر فشار مقاوم است، با ابزار معمولی به آسانی بریده می‌شود و می‌توان آن را به هر شکل تراشید، سوراخ کرد و یا تغییر شکل داد.
   •فوم بتن – CLC یا پرلکس :
   اين نوع بتن از تركيب سيمان , ماسه بادي (ماسه نرم ) , آب و فوم ( ماده شيميائي توليد كننده كف ) تشكيل مي شود . بتن سبك هوادار يا Cellular Lightweight Concrete از سال 1923 ميلادي در كشور آمريكا، هلند و بعدها در كشور آلمان مورد توجه قرار گرفت. امروزه استفاده و بكارگيري بتن سبك يا فوم بتن به عنوان يك ماتريال سبك و مقرون بصرفه در كشور هاي مختلف رايج شده است.
   •سبک دانه لیکا- بلوک لیکا :
   ليكا چيست؟واژه ليکااز عبارت: Light Expanded Clay Aggregate(دانه رس منبسط شده)گرفته شده است. وقتی گل رس دردرجه حرارتی حدود 1200 درجه سانتی گــراد قـــرار می گيرد، گاز های ايجاد شده دانه ها را منبسط مي کند و هزاران سلول هوای ريز درون آنها تشکيل می شوند. با سرد شدن مصالح، حبابهای هوا به صورت فضاهای منفک باقی مانده و سطح آنها سخت می شود. بعد از مرحله توليد، محصولات به صورت دانه بندی مخلوط 25-0 ميلي متر وارد ســرند شده وبه سه رده دانـه بنـدی 4 - 0، 10- 4 و 25- 10 ميلی متر تفکيک مي شوند.
   بلوک لیکا: بلوک های سبک ليکا از مهمترين فرآورده های ليکا در ايران است .اين بلوک ها از مخلوط سبک دانه لیکا با سيمان و آب به دست می آيد. يراي حفظ سبکي اين قطعات،ريزدانه طبيعي از بتن حذف شده و محصول نهايي داراي تخلخل بالاتري نسبت به بتن نيمه سبک مي شود.
   از مشخصات مهم بتن سبک اتوکلاوی – هبلکس :
   وزن مخصوص : هر متر مکعب دارای 5۵۰ الی 6۵۰ کیلوگرم می‌باشد که برابر یک سوم تا یک چهارم وزن بتن می‌باشد. (بسته به نوع مصالح و مواد اولیه و نوع تجهیزات تولید متفاوت است و هم اکنون توسط دستگاه های جدید و مرغوب تر امکان تهیه با دانیسته کمتر نیز وجود دارد)
   مقاومت فشاری : 30 تا 40کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می‌باشدکه امکان افزایش آن برحسب امکانات تولید کننده ونوع سفارش مشتری و مشخصات فنی مورد نیاز نیز برای تولید کننده امکان‌‌پذیر می‌باشد.
   اجرا و نصب : کار کردن با بلوک سبک هبلکس بسیار آسان است، می‌توان آن را بر اساس نیاز در محل مورد استفاده بوسیله اره برش داد، براحتی میخ در آن کوبید و یا مسیر تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی را به راحتی در آن ایجاد نمود.
   مقاومت حرارتی: مقاوت بسیار بالای هبلکس از بارزترین مزایای آن می‌باشد به عبارتی هبلکس درمقابل آتش وشعله های مستقیم ضریب حرارتی برابر W.m2k ۰٫۱۷ رادارا می‌باشد.
   ابعاد: بلوک های بتن سبک هبلکس در ابعاد ۶۰*۲۵*۱۰، ۶۰*۲۵*۱۵، ۶۰*۲۵*۲۰، ۶۰*۲۵*۲۵ و ۶۰*۲۵*۳۰ سانتیمتر ارایه می‌شوند که این ابعاد بسته به نیاز و سفارش قابل تغییر نیز می‌باشد.
   بنابراین سبکی وزن، عایق حرارات و برودت، عایق صدا، استحکام و پایداری در مقابل زلزله و آتش سوزی، حمل و نقل آسان و با صرفه، اجرای سریع از مهمترین و بارزترین مزایای بلوک های هبلکس می‌باشد و با توجه به مبحث ۱۸ و ۱۹ آیین نامه مقررات ملی ساختمان به منظور محاسبه ایمنی ساختمان ها در برابر زلزله، بکارگیری مصالح سبک وزن، مناسبترین و باصرفه ترین شیوه برای افزایش ایمنی ساختمان ها می‌باشد بطوریکه بلوک های هبلکس تامین کننده این مزیت فنی است.
   از ویژگی های مهم فوم بتن پرلکس CLC :
   فاق و زبانه در بلوک PERELEX : وجود فاق و زبانه در بلوک پرلکس باعث ایجاد اتصال مکانیکی مناسب در محل اتصال دو بلوک میگردد.عدم وجود فاق و زبانه در محصولات مشابه مشکلات زیادی را در مراحل اجرا به دنبال داشته و با مصرف ملات بیشتر باعث افزایش هزینه نصب و اجرا می گردد.همچنین فاق و زبانه باعث ارتقاء ایزولاسیون حرارتی دیوار نیز می گردد.این مشخصه در بلوک های بتن گازی AACو در محصولات مشابه بر مبنای سیستم برش وجود ندارد.
   مقاومت در برابر ترک و ریزش بلوک PERELEX : امکان ترک خوردگی و ریزش در اثر ضربه و زلزله و تغییرات دمایی در این نوع بلوک به دلیل دارا بودن الیاف پلی پروپیلن بسیار کاهش می یابد.این مشخصه در بلوک های بتن گازی و محصولات مشابه وجود ندارد.
   عایق حرارتی بلوک PERELEX: بلوک پرلکس به خاطر تخلخل و وجود تعداد بسیار زیاد حباب های ریز هوای محبوس در آن،جزء برترین مصالح عایق حرارتی و برودتی در ساختمان میباشد که بر طبق تحقیقات پژوهشگران آمریکایی ٪۳۲ در هزینه های ایجاد تاًسیسات حرارتی و برودتی صرفه جویی و از اتلاف مقادیر زیاد انرژی جلو گیری خواهد شد.با توجه به رعایت مقررات مبحث ۱۹،بلوک پرلکس در ضخامت های متعارف این الزامات را به خوبی پوشش میدهد.
   عایق صوتی بلوک PERELEX : بلوک پرلکس به دلیل وجود مواد اولیه خاص در ترکیبات آن و نحوه پخش حباب های محبوس در آن به عنوان یکی از مصالح خوب در رابطه با عایق صوتی بوده به طوری که در برخی از استانداردهای جهانی بالاخص استاندارد آمریکا،آن را در زمره عایق های صوتی بسیار خوب دسته بندی و در پروژه های مختلف در زمینه عایق صوتی از آن استفاده می کنند.با توجه به رعایت مقررات ۱۸،بلوک پرلکس در ضخامت های متعارف این الزلمات را به خوبی پوشش می دهد و بهترین مصالح عایق برای عایق بندی صوتی فضاهای پر سر وصدا از قبیل موتورخانه ها،فضاهای اداری و مدارس می باشد.
   مقاومت در برابر آتش بلوک PERELEX : در اثر آتش سوزی و حرارت های بالا در بلوک پرلکس با توجه به وجود تخلخل و امکان خروج گازها و وجود الیاف پلی پروپیلن تخریب صورت نمی گیرد و مکانیزم خردایش و انفجار گونه به شدت پائین می آید که همین ویژگی آن را در زمره دیوار های ضد آتش Fire wallمعرفی می نماید و در مکانهای عمومی حساس و با اهمیت از جمله:هتل ها،بیمارستانها،مراکز اموزشی و ...کاربری خوبی دارد.
   جذب آب و قابلیت سیمان کاری و نصب سنگ و کاشی روی بلوک PERELEX : جذب آب مناسب در بلوک سبک پرلکس باعث گردیده است تا امکان انجام عملیات سیمان کاری و یا نصب سنگ نما و کاشی بر روی آنها به خوبی صورت گیرد.
   کار پذیری بلوک PERELEX: بلوک پرلکس را به خوبی می توان اره کشی،میخ کوبی،سوراخ کاری و یا شیار زنی نمود و محل عبور تأسیسات مکانیکال و الکتریکال را تعبیه کرد.کار پذیری این بلوک در سطح بسیار بالایی می باشد.
   عایق رطوبتی بلوک PERELEX : به دلیل مصالح به کار گرفته شده و دانش فنی برتر در فرآیند تولید بلوک پرلکس،محصول نهایی در برابر رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان می دهد بطوری که از لحاظ عایق رطوبتی همگام با استانداردهای روز دنیا میباشد.
   همگامی با مبحث ۱۸و۱۹ و رعایت استانداردهای ملی ساختمان بلوک PERELEX : مقاومت فشاری بلوک پرلکس بیش از ۳۰Kg/cm که فراتر از الزامات استاندارد ملی شماره ۷۷۸۲ برای بلوک های جدا کننده غیر باربر می باشد.ضریب انتقال حرارتی کمتر از W/mk14/0 بلوک پرلکس،مبحث۱۹مقررات ملی ساختمان و همچنین عایق صوت بودن بلوک پرلکس،مبحث۱۸مقررات ملی ساختمان را پوشش میدهد.
   ویژگی های بلوک های سبک لیکا :
   • عایق حرارتی: بتن سبک لیکا دارای ضریب هدایت حرارتی w/mc 208/0 می باشد.
   • عایق صوتی: مصالح جاذب سروصدا قادرند امواج صوتی را که با سطح برخورد می کنند به گونه ای جذب نمایند که تنها کمتر از 50 درصد آنها بازتاب گردد. وجود حفره ها و اندازه و عمق آنها در دانه های لیکا سبب می گردد تا اثر صوت به دلیل ایجاد اصطکاک مستهلک گردد.
   • وزن کم: وزن مخصوص دانه های لیکا kg/m³ 330-430 و وزن مخصوص بتن لیکا در حالت متراکم 950kg/m³ درحالت غیر متراکم Kg/m³ 700می باشد
   • جذب آب : وجـود منافذ درونی بسته، ساختمان سلولی بخصوص و وجود لایه روکـش باعث کاهش چشمگیـرمیزان جـذب آب دانه های لیکا نسبت به سایرسبکدانه هامی شود. جذب آب دانه های لیکا حداکثر به 18% حجم آن محدود می باشد.
   • مقاومت در برابر آتش: دانه های لیکا در دمای نزدیک به 1200 درجه سانتی گراد تولید می گردند.در واقع این دانه ها می توانند شوک حرارتی تا دمای 1100 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند.همچنین فرآورده ای لیکا به وی‍‍ژه اجزای بتنی ساخته شده با این دانه ها مقاومت خوبی در برابر آتش دارند.میزان مقاومت به مقدار جرم دیوار بستگی دارد.
   • واکنش ناپذیری: دانه های لیکابا PH حدود 7،تقریباّ خنثی بوده و فاقد هرگونه مواد معدنی واکنش پذیر می باشند.بنابراین باعث هیچنوع خورندگی و پوسیدگی سایر اجزاء نمی شوند.
   •قابلیت اجرا و نما شدن عالی: این نوع بلوک به دلیل وزن به حجم پایین در مقایسه با سایر بتن های سبک قابلیت اجرا راحتتری دارد در ضمن اینکه به علت دارا بودن سطح متخلخل قابلیت نما شدن بالایی دارد.
   •تولید در مقیاس خیلی وسیع در تهران
   ......................
   نت بتن ، هر آنچه مرتبط با بتن
   09100808500
   09100888870
   • مشخصات آگهی دهنده
   • نام : شرکت
    استان : تهران
    پست الکترونیک : info@novincomplex.ir
    تلفن : 09121571111
    تاریخ درج : 1392/10/18
    تاریخ بروزرسانی : 1392/10/18
    تاریخ انقضا : 1405/10/29
    ( تعداد نمایش آگهی : 8770)

   • تماس با آگهی دهنده
   • نام :  
    پست الکترونیک :  
    موبایل :  
    تلفن :  
    متن ارسالی :  
    عدد بالا :
     
  • آخرین آگهی های بتن سبک
   • 1397/11/03
   • فروش هبلكس
    فروش هبلکس ، فروش بلوک سبک هبلکس: باسلام قابل توجه انبوه سازان وسازندگان پروژه های تجاری اداری ساخ ...
    حجازى , یزد , 09100888840
   • 1393/03/12
   • بلوک سبک ، بلوک clc
    بلوک سبک – بلوک clc شرکت صخره سازان تولید کننده بلوک سبک – بلوک clc • این بلوک ها مطابق با استاندا ...
    وحید عابدی , فارس , 09121571111
   • 1393/01/17
   • فوم شیمیایی(فوم بتن)،فوم حفاری
    شرکت نانو بسپار آیتک در سال 1389 با پیوستن جمعی از کارشناسان و مهندسین شیمی که دارای سوابق ارزنده ای ...
    حسین کریمی , تهران , 09121571111
   • 1392/11/01
   • تولید کننده بتن سبک CLC
    شرکت عایق بتن معتمد کویر تولید کننده بتن سبک CLC بلوک های سبک سیمانی دیواری (پرلکس) مشخصات فن ...
    شرکت , یزد , 09121571111